Taupyklė @ Kur dingo pinigai? : Klaidžiojimas po finansų džiungles arba … ir protinga višta užpakalį išsidilgina

Maisto šaldymas ir šaldiklis

Naudojatės šaldikliu namuose? Pasidalinkite patirtimi komentaruose!!

Šį įrašą rašau kaip pradedantis ir dar visai žalias šaldiklio savininkas. Tikiuosi papildyti asmenine patirtimi bėgant laikui.

——————————————————-

Ar naudojate savo šaldiklį kam nors daugiau nei koldūnams ir ledo kubeliams susidėti?

Jau kuris laikas domiuosi maisto šaldymo galimybėmis, pagrinde dėl galimybės pigiau pirkti sezoninius vaisius ir daržoves ir juos šaldyti. Trintos braškės žiemą yra gerai!

To pasekoje nukoviau Liebherr A++ energijos klasės šaldiklį už 650 litų iš “buitinės technikos su transportavimo defektais” tipo parduotuvės.

Vienintelė baimė: kas nors paliks atviras šaldiklio duris ir viskas ištirps. Arba VST visai dienai išjungs elektrą. Tam radau patarimą užšaldyti ledo maišelį, kuris veiktų kaip papildomas šaldytojas dingus elektrai.

Kam planuoju naudoti šaldiklį: užsipirkti didesnius kiekius šaldomų produktų sezono pike (braškės, mėlynės, kitos uogos ir daržovės), ar kitų produktų, kai jiems siūloma didelės nuolaidos. Tikiuosi, kad tai sutaupys nemažai laiko ir kuro, nes turint atsargų rečiau teks važinėt ir klaidžiot prekybcentriuose.

Keletas patarimų kaip efektyviai išnaudoti šaldiklį ir gaut naudos

Staigus užšaldymas – kai reikia užšaldyti tešlą, kad gabalai nesuliptų – tereikia sudėti ant kepimo popieriaus ir įdėti pusvalandžiui į šaldiklį. Po to viską galima perdėti į plastikinius šaldymo maišelius.
Šaldykite bananus – bananai toks jau daiktas – jei nesuvalgai, genda greitai. Pasirodo, juos išeina užšaldyti ir vėliau naudoti kepiniams ar valgyti.
Ledo kubelių indeliai – maži minkšto ar skysto maisto (kūdikių maistelis, sultys ir pan.) gerai šaldosi ledo kubelių formose. Sušalus juos galima iškratyti ir perdėti į šaldymo maišus.
Iš kriaukšlių išeina neblogi trinti džiuvėsiai.
Paruoškite daugiau maisto iš anksto – kam ruošti tešlą triskart, jei galite paruošti trigubai daugiau tešlos vieną kartą ir likutį užšaldyti?
Išnaudokite derliaus metą – kai tik nuimate derlių sode, sodyboje, ūkyje, ar narsiai šturmuojate turgaus prekystalius, metas šaldyti.

========================

Dar keletas idėjų

= Kuo šaldiklis pilnesnis, tuo mažiau jam reikia dirbti. Kai produktai jau sušalę, jie patys iš savęs atiduoda šaltį ir taip padeda palaikyti žemą temperatūrą viduje. Jei šaldiklis nepilnas, galima pripilti plastikines talpas (kad ir nuo pieno) vandens, tik būtina nepilti pilnų, nes vanduo virsdamas ledu plečiasi. Šias talpas sudėti į tarpus. Dingus elektrai, temperatūra laikysis žymiai ilgiau, o kritiniu atveju namie bus vandens atsargų. Čia gal gresia tik užliejamų Nemuno pievų kaimų gyventojams, bet maža kas …

= Šaldikliui geriausia patalpoje su mažiausiais temperatūrų svyravimais. Jei vasarą patalpoje karšta, o žiemą šalta, gali išaugti energijos sąnaudos ir sutrumpėti pačio šaldiklio gyvavimo laikas.

= Šaldyti reikia orui nelaidžiuose maišeliuose ar dėžutėse. Maišelių nebrangiai galite pirkti prekybcentriuose skyriuje kuriame yra ir kepimo popierius, puodai ir pan.

Papildomos nuorodos:
1. Daržovių šaldymo vadovas

2. Produktų šaldymo ir atšildymo pliusai ir minusai

3. SuperMama.lt forumas: Produktų, patiekalų šaldymas



10 responses to “Maisto šaldymas ir šaldiklis”

  1. Mantas says:

    Aš, kaip studentas, tai šaldau mamos įdėtą maistą. Daugiau niekas į mažą šaldytuvo šaldiklį netelpa 🙂

  2. gs says:

    Aš šiaip irgi skaičiau, kad žmonės prisidaro sumuštinių ir sušaldo, bet dar pats nebandžiau. Nors nuo UK valgytų trikampių sumuštinių seilė dar dabar tįsta 😀

  3. sunius says:

    Vasarą mama užšaldė trintų vaisių su cukrumi. Dėjo į plastikinius indelius su dangčiais (panašiai kaip pietų dėžutės). Tad žiemą, o ir pavasariui dar liko, tokias šaldytas trintas uogas valgiau kaip desertą. Beveik kaip ledai ant pagaliukų 🙂

  4. Eitnė says:

    Dar neblogai šaldiklyje užšaldyti sulčių pakelių. Tada tokį “šalčio generatorių” galima įsimest į šaltkrepšį ir turėt nesugedusius produktus kelias valandas karštą vasaros dieną.

  5. kenshis says:

    >> To pasekoje nukoviau Liebherr A++ energijos klasės šaldiklį už 650 litų iš „buitinės technikos su transportavimo defektais“ tipo parduotuvės.

    Mane sudomino Liebherr A++ šaldiklis. Kaip veikia?
    Kur randasi ta defektu krautuve?
    Gal turi kokius kontaktus?
    Gal gali duoti kokių patarimų perkant defektuotas buitines prekes?

    Ačiū

  6. taupykle says:

    Kaip veikia šaldiklai? Šaldo ir tiek. Tik matyt kaip nors labai gudriai, kad gavo A++ energijos klasę. Iš išorės maniškis panašus į šitą: http://www0.uk.shopping.com/xPO-Liebherr-GP1466

    Krautuvė randasi Kaune, Bazėse, jų ten panašių 3-4 yra.

    Kai dėl patarimų perkant – duoda metų garantiją – apsimoka kiek “padrožti” įrangą. Maniškė nauja mikrobangų krosnelė taip pargrįžo į garantinį po 10 min veikimo be pertraukos. Ir pakeitė pagrindinę brangiausią dalį. O perkant iš ex-defektuotų-sutaisytų (aka su transportavimo defektais)…. loterija.

  7. Linas says:

    Nedidelis pastebejimas – “Tam radau patarimą užšaldyti ledo maišelį” – manau labiau tiktu “Užšaldyti vandens maišelį” , nes ledas tai sušalęs/suledėjęs vanduo 🙂 Bet viastiek esmė suprantama 🙂

  8. Rūta says:

    Čia pasiūlymas, kaip sunaudoti šaldytus bananus, išbandyta, tikrai super: http://irri-style.blogspot.com/2010/06/bananiniai-ledai-ekstra-tiesiog.html.
    Aš dar šaldau naminius virtinukus (darau daug, kad terliotis būtų galima tik sykį, o valgyti – ilgai: sušaldau ant padėklo, paskui perdedu į maišelius), padažus makaronams (tas pats principas – išvirti daug vienu kartu ir paskui dėžutėse sušaldyti). Manau, kad tai padeda taupyti ir virimo sąskaita

  9. Aušra says:

    Aš dar mėgstu šaldyti visokius naminius kepinius – keksiukus (nepuoštus), sausainius, bandeles. Paskutiniu metu kūgelį užsišaldau, tai turiu pietums į darbą.

    Iš daržo gėrybių tai labai patiko morkos – iš karto susipjausčius smulkiai sudedu į maišelius (nes būtent maišeliuose lengva paskui sutrupinti sušalusias morkas iš vieno gabalo į smulkius). Ir naudoju vėliau troškiniams ar sriuboms.

    Be uogų, dar sumetu vasarą keptus obuolius. Kadangi jie saldūs, tai cukraus nededu. O tokią obuolienę nedrįstu į stiklainius konservuoti, nes nesu įsitikinusi, jog ji išsilaikys neužrūgusi. O va išimta iš šaldiklio tai puikiai susivalgo.

    Dar šaldiklyje mėgstu turėti paruoštus muštinius. Nusiperku vieną didelį mėsos gabalą, susipjaustau, išmušu, pabarstau prieskoniais ir sudedu į atskirus maišelius kiekvieną. Būna labai greita vakarienė ar pietūs, nes ploni muštiniai labai greitai išimti atšyla.

  10. Jurga says:

    Puikus patarimai, brangieji! Man saldymas visai naujas atradimas, anksciau kazkaip atrodydavo, kad uzsaldyto maisto skonis smarkiai pasikeicia ir tampa nebeskanus, bet po ilgos pertraukos pameginau pasisaldyt grybu ir likau labai patenkinta, tesiu saldymus!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe: rss | email | twitter | +