Taupyklė @ Kur dingo pinigai? : Klaidžiojimas po finansų džiungles arba … ir protinga višta užpakalį išsidilgina

Medienos plaušų briketai – dar viena kieto kuro alternatyva

Senukai vis dar sėkmingai tiekia žaliavą mano kieto kuro eksperimentams.

Sistema: Atmos DC 22S apšildo 200 litrų boilerį, tris radiatorius (50 kv m. šildomo ploto + 50 kv. metrų grindinio šildymo)

Medienos plaušų briketai – ir kas per velnias tai yra.

Taigi, užmačiau pirkti medienos plaušų briketų. Patys briketai panašūs į kartoninės dėžės ir sugertuko vienos meilės nakties rezultatą. O jei rimtai – lygiai ta pati medžiaga, kurią siūloma dėti po plaukiojančiu parketu garso izoliacijai.

Parduodama 40 kg maišais, tabetės forma, pabandžius ardyt – suyra į apvalius “čipsus”.

Deginau ~20 kg (pusę maišo). Kaina – tokia pat ir kaip pjuvenų briketų – ~7,5 ltl / 10 kgĮsikūrimas: Geras. Uždegus vieną A3 laikraščio lapą, plaušų briketai lengvai pasigavo ugnį ir papildomo įkūrinėjimo nebereikėjo. Tai maloniai nustebino po šiaudų ir saulėgrąžų lukštų briktetų kūrenimo.

Degimas: Geras. Dega kaip briketai, tik palyginus su pjuvenų briktetais, nedaug išsipučia. Akivaizdžiai per daug nedūmina, nenatūralaus kvapo nėra.

Degimo kokybė mane tenkina – nesunkiai užkėlė vandens temperatūra sistemoje. Sumesti 20 kg plaušų briketų užėmė apie pusę pakuros.

Degė man įprastas 3,5 val + 1 val šilumos varinėjimo nuo įkaitimo. Deja, tiek degimo visai parai man nepakanka, tad reikia arba papildomai įmesti kuro, arba kurti du kartus.

Pelenai:

mažai

Pliusai:

Gerai dega

Smulki frakcija, lengva sumesti į pakurą, gerai ją užpildo.

Lengvai įsikuria

Ta pati kaina kaip ir pjuvenų briketų

Minusai:

40 kg svorio maišai. Įveikiama, bet jei reiktų persikraut, dažniau nešiot – žymus minusas.

Nelabai aišku kaip reaguotų į aplinkos drėgmę (supakuota ceratiniuose bulviniuose maišuose). Neaišku kaip į juo reaguoja pelės. Pvz. saulėgrąžų briketus – ryja.

Pastabos:

1 m3 padžiovinto beržo sveria apie 700 kg. Gaunasi, kad malant ir presuojant, iš 1 m3 medienos galima gauti bent 70 pakuočių. Malama, aišku, ne pačios geriausios kokybės mediena.

Kūbo kaina ~ 100 ltl. Produkcijos prigamina už 500 litų. Dar reiktų įvertint, kad minėti plaušų briketai greičiausiai yra gamybos atliekos, o ne pagrindinė įmonės produkcija.

Standartiškai lietuviškai – jamam atliekas, pridedam krūvą marketingo ir gaunam OMGOMGOMG 16 aukso medalių “metų gaminį” ?2 responses to “Medienos plaušų briketai – dar viena kieto kuro alternatyva”

 1. aurelijus says:

  Viskas, būtų gerai, jei ne kaina : 750Lt/tona.
  Medžio pjuvenų (pvz uosio) briketų kaina 500 Lt/tona. O uosio malkų tona kainuoja vidutiniškai 250 Lt/tona. Kaloringumas visų panašus.
  Darom išvada : briketai yra DU kartus (pagal tą pačią energetinę vertę)brangesni negu malkos, o Jūsų minimi plaušų briketai -TRIS kartus !
  Lietuvis, jei moka skaičiuoti – tikrai nepirks 🙂

  • taupykle says:

   Šiam sezonui briketus pirkau už 390 ltl/tona. Sezonui (100 kv namo – 50kv šildomų grindų + 4 radiatoriai + gyvatukas + boileris) sukūrensiu 4 tonas, t.y. 1600 ltl. Malkų tiek kainuoja viena mašina. Vienos mašinos neužtektų, be to klapatos – per akis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe: rss | email | twitter | +